МЗС Великої Британії: Немає причин відмовляти Україні у вступі до складу НАТО

Державний міністр Великої Британії у справах Європи та Америки Алан Дункан вважає, що немає причин відмовляти Україні у вступі до складу НАТО.

В інтерв’юДункан заявив, що НАТО сповідує політику відкритих дверей, тож, можливо, одного дня це приєднання відбудеться.

«З боку НАТО немає сумніву реальності цього, питання лише – коли», — вважає Дункан.

На уточнююче запитання про те, чи вірить він у реальність приєднання України до альянсу міністр відповів: «Не бачу причин, чому б я міг відповісти ні».

Він нагадав, що для вступу України буде необхідно отримати консенсусне рішення всіх членів НАТО, а також чинне на той момент рішення Києва про вступ.

«Приєднання до Альянсу залежить від двох сторін – від України та від НАТО, тобто від згоди тих держав, які вже зараз є членами НАТО», — зауважив дипломат.

6 липня 2017 року президент України Петро Порошенко схвалив відновлення курсу на вступ України до НАТО, підписавши відповідний Закон.

Вперше, курс на вступ України в НАТО був взятий при президенті Вікторі Ющенко (2005-2010).

Однак, після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича в 2010 році, парламент закріпив на законодавчому рівні позаблоковий статус України, в свою чергу, скасований Радою в 2014 році після Революції Гідності.

Добавить комментарий

комментариев